Masażem zajmuję się od 2008 roku. Od dwóch lat z powodzeniem pomagam klientom w ich problemach z kręgosłupem, urazami mięśni, napięciami w ciele, wykonując masaże tajskie:

- Tradycyjny Masaż Tajski,

- Tajski Masaż Stóp ,

- Tajski Masaż Stemplami Ziołowymi.

oraz

- Masaż misami dźwiękowymi.

 

Masaż tajski Odnowa Ciała Umysłu Ducha

 

Masaż tajski jest jedną z czterech gałęzi tradycyjnej medycyny Tajów. Jego podstawy zostały stworzone 2500 lat temu w Indiach, na bazie Ayurwedy oraz technik Jogi. Przez lata rozwijał się i był praktykowany przez mnichów w tajlandzkich w świątyniach.

W masażu tym dokonuje się synteza wielu technik naciskania ciałem, refleksologii, pracy z kanałami energetycznymi i z krwiobiegiem, rozciągania oraz jogi i medytacji w związku z czym praktykujący go terapeuci wykorzystują więcej elementów własnego ciała niż w jakimkolwiek innym stylu leczniczej manipulacji.
Jest to zabieg suchy (bez oliwy) wykonywany przez cienkie luźne ubranie na macie rozłożonej na podłodze, z dostateczną ilością miejsca wokół niej co umożliwia terapeucie swobodne przenoszenie środka ciężkości własnego ciała w różne położenia wokół pacjenta i nad nim. Łączy on w sobie bardzo powolne i rytmiczne uciskanie mięśni w celu ich rozluźnienia, a następnie ich rozciąganie w celu zwiększenia zakresu ruchów.
Masażysta masuje nie tylko dłońmi, ale również przedramionami, łokciami, stopami i kolanami, układając ciało osoby masowanej w wybranej pozycji Hatha Jogi dlatego zwany jest czasami Jogą dla Leniwych. Osoba poddawana zabiegowi przyjmuje przy tym wiele różnych pozycji wywodzących się z pięciu zasadniczych postaw - leżenia tyłem, przodem i na boku oraz postaw odwróconej i siedzącej.

Dzięki temu niezwykłemu połączeniu, masaż w sposób holistyczny poprawia kondycje fizyczną, duchową i intelektualną, przynosi fizyczne i psychiczne zrelaksowanie, wzrost sił witalnych oraz odczucie równowagi duchowej. Jednocześnie dzięki bardzo powolnemu medytatywnemu wykonywaniu jest bardzo głęboko relaksujący, rozciąga ciało, rozluźnia i uwalnia napięcia.

 

Moją nauczycielką masażu Tajskiego jest Charothorn Krongboon z Tajlandii. Skończyła w Bangkoku uznane kursy dla masażystów i nauczycieli, a następnie pracowała przez 10 lat ucząc tajników tradycyjnego masażu tajskiego. Od niedawna przekazuje swoją wiedzę również w Polsce. Jest doświadczoną i cenioną masażystką.

 

 

Masaż misami

 

Masaż misami to możliwość doświadczenia piękna potęgi dźwięku i wibracji. Terapia wywodząca się z Tybetu z wykorzystaniem dźwięków i wibracji specjalnie do tego celu wykonanych mis ma swoją 5000 letnią tradycję. Do Europy przywieziona została przez Petera Hessa, który opracował masaż dźwiękiem i spopularyzował tę metodę na naszym kontynencie.

Misy wykonywane są ze specjalnych stopów metali. Przykładane do ciała lub trzymane w jego okolicy wywierają na nie bardzo odprężający i relaksujący skutek. Uwalniają stare, nagromadzone napięcia, będące często przyczyną fizycznych i mentalnych zaburzeń. Komórki ciała otrzymują informację zdrowia i harmonii. Umysł wchodzi w stan spokoju i wyciszenia.

 

 

Zapraszam do obejrzenia zdjęć w galerii.